Współpraca ze społecznością lokalną
Rozwijamy nasze instalacje z pełnym szacunkiem dla lokalnych społeczności, które będą naszymi sąsiadami przez wiele lat.
Współpraca ma kluczowe znaczenie
Wielkoskalowe instalacje OZE zajmują dużą powierzchnię, dlatego dla nas bardzo ważna jest dobra współpraca z lokalnymi właścicielami ziemi, sąsiadami, społecznościami i samorządami.
Dążymy do zdobycia akceptacji dla naszych parków oraz pokazania, jak mogą one przynieść korzyści dla całego regionu.
Ustanawiamy lepsze standardy
Dostęp do gruntów oraz uzyskanie akceptacji lokalnej społeczności są fundamentem rozwoju naszych projektów OZE. W ciągu ostatniej dekady zainwestowaliśmy znaczne zasoby w opracowanie nowych, efektywnych standardów zaangażowania społecznego przy budowie farm fotowoltaicznych i hybrydowych.
Dbamy o dialog społeczny
Aby odpowiedzieć na wątpliwości i uzyskać wsparcie, już na wczesnym etapie projektu angażujemy lokalne społeczności, pytając o ich opinie i potrzeby. Utrzymujemy ten kontakt przez cały proces rozwoju, budowy oraz eksploatacji instalacji.
Większa skala – większe korzyści
Im większe projekty realizujemy, tym więcej korzyści możemy przynieść regionom i lokalnym społecznościom. Wymaga to indywidualnego podejścia do każdego projektu, w tym identyfikacji odpowiednich funkcji użytkowania gruntów, dostosowanych do potrzeb mieszkańców.
Inicjatywy rekreacyjne
Farmy fotowoltaiczne mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby przynosiły korzyści rekreacyjne i przyrodnicze dla lokalnych społeczności. Projekty te są tworzone we współpracy z mieszkańcami i samorządami, by jak najlepiej dopasować rozwiązania do ich potrzeb oraz specyfiki regionu. W kilku naszych farmach fotowoltaicznych parkach powstały m.in. ścieżki spacerowe, które będą dostępne dla wszystkich.